از انرژی خورشید استفاده کنید

پرده های پنجره های جنوبی خود را در طول روز کنار بزنید تا نور و حرارت خورشید به طور طبیعی خانه ی شما را گرم کند و هنگام شب آنها را بکشید تا سوز سردی که از پنجره ها به داخل می آید را کاهش دهید.

پنجره های درزدار را بپوشانید

برای عایق بندی خانه، پنجره های درزدار را بپوشانید. از ورق های سنگین و شفاف پلاستیکی یا نوار پلاستیکی برای داخل چهارچوب پنجره های خود در ماه های سرد زمستان استفاده کنید. مطمئن شوید که پلاستیک ها به طور محکم به چهارچوب وصل شده اند تا نفوذ هوا کاهش پیدا کند. از پرده های عایق و تنگ یا کرکره برای پنجره های درزدار استفاده کنید.

درجه ی حرارت را تنظیم کنید

وقتی در منزل و بیدار هستید، درجه ی ترموستات خود را تا جایی که راحت هستید پایین نگهدارید. وقتی بیرون از منزل یا خواب هستید، درجه ی ترموستات خود را ۱۰ تا ۱۵ درجه به مدت ۸ ساعت بالا ببرید و سالانه ۱۰% در قبوض خود صرفه جویی کنید. یک ترموستات قابل تنطیم می تواند تنظیم درجه حرارت را آسان کند. اگر پمپ حرارتی دارید از برنامه ی میانه ی آن استفاده کنید یا از یک ترموستات قابل تنظیم مخصوص پمپ های حرارتی استفاده کنید.

محل نشت ها را پیدا و آب بندی کنید

برای عایق بندی خانه، محل نشت ها را پیدا و آب بندی کنید. محل نشت هوا را در اطراف لوله ها (نشت های لوله کشی ها)، منافذ دودکش ها، چراغ های عایق سقفی و مکان های نیمه تمام پشت کابینت ها و کمدها را پیدا کرده و ببندید. برای آب بندی در و پنجره های نشت کننده از درزگیر و نوارهای دور درب استفاده کنید.

سیستم های گرمایشی خود را حفظ کنید

سیستم گرمایشی خود را سرویس کنید. فیلتر اجاق های خود را هر ماه یا در مواقع لازم عوض کنید. دریچه دودکش ها را بطور منظم تمیز کنید و هر از گاهی داخل آن را با برس سیمی پاک کنید.

از هدر رفت گرما از شومینه جلوگیری کنید

خروجی شومینه ی خود را بسته نگهدارید مگر آنکه آتش روشن باشد. باز نگهداشتن خروجی مانند باز گذاشتن پنجره در زمستان است؛ این کار اجازه می دهد تا هوای گرم از دودکش خارج شود. هنگام استفاده از شومینه، برای کاهش هدر رفت گرما، خفه کن های پایین جعبه ی شومینه (اگر دارد) را باز نگه دارید یا نزدیک ترین پنجره را کمی- حدودا یک اینچ – باز کنید و درهای اتاق شومینه را ببندید. درجه ی ترموستات رو بین ۵۰ تا ۵۵ درجه ی فارنهایت نگهدارید. اگر از شومینه ی خود هرگز استفاده نمی کنید، دودکش ها را ببندید.

اگر از شومینه ی خود استفاده می کنید، از درهای دارای شیشه های حرارت دیده و یک سیستم تهویه ی هوای گرم استفاده کنید تا هوای گرم را به داخل اتاق بفرستد. درزگیر خفه کن دودکش را چک کرده و مطمئن شوید که محکم بسته شده است. از قفسه های آهنی دارای تیوب های آهنی C شکل استفاده کنید تا هوای خنک را به درون شومینه بکشد و هوای گرم را از آن بیرون بیاورد. با آب بندی درزهای منقل شومینه عایق بندی خانه را تکمیل کنید.

هزینه های گرم کردن آب خود را کاهش دهید

گرم کردن آب حدوداً ۱۸% از انرژی مصرفی خانه ی شما را تشکیل می دهد.  درجه ی آبگرمکن کم کنید (۱۲۰ درجه ی فارنهایت). با این شیوه نه تنها انرژی ذخیره می کنید بلکه از سوزاندن دست های خود نیز جلوگیری می کنید.